ההיגיון הבריא לכל אומר שהדבר הנכון מבחינתנו לעשות זה להשקיע בדירה אחרי שאנחנו רוכשים אותה - אחרי השלב בו אנחנו מקבלים את המפתח מהדיירים הקודמים או מהמתווך שאחראי על העסקה, אנחנו יכולים להתחיל ולבצע בה שינויים כמו שאנחנו רוצים, שינויים שיתאימו לצרכים שלנו. בצורה כזו נוכל ליהנות ממה שיש לדירה להציע בצורה אופטימאלית, כך נוכל ליהנות מאיכות חיים טובה יותר, כל עוד אנחנו מתגוררים בדירה.

אך יש מצבים נוספים בהם נכון להשקיע בדירה והם דווקא לפני שאנחנו מציעים דירות למכירה או למשל, כאשר אנחנו רוכשים דירות להשקעה, קרי כאשר אנחנו רוכשים דירות לצורך השכרתן. גם במצבים אלו משתלם לנו מאוד להשקיע בדירה, אף על פי שלמתבונן מהצד זה ייראה כאילו אנחנו משקיעים בה מבחינה כספית, למרות שאנחנו לא נהנה מפירות ההשקעה, קרי מהשיפוץ שנערוך בדירה. דוגמא טובה להשקעה כזו היא שיפוץ המטבח, כך לדוגמא אנחנו יכולים לרכוש דירה ישנה, להחליף את המטבח הקיים במטבח חדש, למשל מטבח כפרי, מרשים, מטבח שבנוי מעץ מלא איכותי, מעוצב בצורה יפה ומתוכנן היטב. במילים אחרות, מטבח שמספק את כל הצרכים עבור מי שיתגורר בדירה אחרי שנמכור או נשכיר אותה. הדבר נכון גם לגבי סיטואציה בה אנחנו מחליטים להעמיד את הדירה שלנו למכירה. במקום להציע אותה עם המטבח הקיים, מטבח ישן אשר בוודאי סובל מבלאי כזה או אחר, הרי שאנחנו יכולים להשקיע בו ולהתקין במקומו מטבח חדש שישנה את כל התכנון והעיצוב של המקום, יספק אווירה אחרת ואין ספק, שהוא גם יספק חוויה הרבה יותר אטרקטיבית עבור הרוכשים שיכנסו לדירה. לפני שנסביר מדוע משתלם להשקיע במטבח לפני שמוכרים או משכירים דירה, חשוב לזכור, השיפוץ צריך להתבצע מספיק זמן לפני המועד בו אנחנו מתכננים להציע את הדירה למכירה או השכרה, על מנת שהדיירים החדשים ייכנסו כשהמטבח כבר מוכן ומשופץ.

אז כיצד השקעה במטבח חדש יכולה לעזור לנו?
ההסבר הוא מאוד פשוט, ברגע שאנחנו משקיעים במטבח חדש, אומנם אנחנו מוציאים סכום כסף מסוים, אפילו מכובד, אך אנחנו מעלים בכך את ערך הנכס באופן משמעותי ועל כן אנחנו יכולים לדרוש סכום גבוה יותר. זה יכול לבוא לידי ביטוי כאשר נציע את הדירה למכירה, וזה בוודאי יכול לבוא לידי ביטוי כאשר יש לנו דירה להשקעה אותה אנחנו מבקשים להשכיר. בעזרת דמי שכירות שנגבה על הדירה, הרי שנוכל להחזיר לאט לאט את עלות השיפוץ ובהמשך נוכל ליהנות מתשואה הרבה יותר משמעותית על הדירה. מעבר לכך, צריך לקחת בחשבון, יהיה הרבה יותר קל למתווכים להציע את הדירה שלנו למכירה או השכרה, אם הם יציגו בפני לקוחות פוטנציאליים, מטבח כפרי חדש ולא מטבח ישן נושן עם בלאי - מה שאומר גם, אנחנו יכולים לחסוך לא מעט זמן במהלכו הדירה תעמוד ריקה או להבדיל, זמן בו נחזיק בדירה מבלי למצוא קונים, על כל המשתמע מכך...

  • מאפיינים