האקסיומה לפיה זוג צעיר כמעט ולא יכול להגיע לדירה במדינת ישראל היא שגויה מעיקרה. נכון, ב-"מדינת תל אביב" כמעט ואי אפשר לרכוש דירה ומי שלא ניחן בכישרון עסקי יוצא דופן או בהורים עשירים במיוחד יאלץ לוותר על האופציה הנוצצת, אבל במרחק של כשעה נסיעה מחופי תל אביב אפשר לרכוש דירה ברמה גבוהה ובמחיר שפוי.
 

העיר חיפה הפכה זה מכבר למוקד עלייה לרגל עבור משקיעים שמחפשים אחר דירות ונכסים אטרקטיביים להשקעה והעובדה שמדובר בעיר עם אוכלוסייה חזקה יחסית, מספר מוסדות גדולים להשכלה גבוהה בהם לומדים עשרות אלפי סטודנטים (הטכניון, אוניברסיטת חיפה, גורדון, ויצו, תלתן ועוד...), חוף ים יפייפה ותשתיות עירוניות מתקדמות, בשילוב עם מחירי דירות נמוכים, הובילו למצב בו דירות להשקעה בחיפה הן הדבר החם ביותר בתחום השקעות הנדל"ן בישראל אולם לא רק - מסתבר שרכישת דירה בעיר היא אופציה מעולה לא רק למי שמעוניין לקנות נכס להשקעה. הנה כמה מהיתרונות הבולטים של העיר חיפה:

הנוף והסביבה החיפאים

אם הרים ציוריים, טברנות קטנות, נוף ירוק עד וחוף ים מדהים "עושים לכם את זה", אתם ממש לא חייבים לבזבז כספים על טיסות ובית מלון עבור חופשה ליוון ויכולים להתעורר לנוף שזה כל בוקר, כל החיים. מרבית הדירות והבתים למכירה בחיפה משקיפים לים בדרך כזו או אחרת וגם דירות שאינן משקיפות לים, ישקיפו ברוב המקרים לנוף ירוק ויפה.

גודל ומפרט הדירות

בכל סכום כסף נתון, דירה שתוכלו לקנות בחיפה תהיה יפה ומרווחת הרבה יותר לעומת דירה בסכום דומה בתל אביב. בסכום שיספיק לכם לרכישת דירת שתי חדרים ישנה בתל אביב, לדוגמא, תוכלו לקנות דירת 5 חדרים בחיפה עם מיזוג, הסקה מרכזית ומפרט טכני של דירת יוקרה.

והמרחק מתל אביב...

במציאות שבה רוב הכבישים באזור המרכז פקוקים ברוב שעות היום, המרחק בין חיפה לת"א הוא לא באמת פרמטר משמעותי. נסיעה מצפון העיר לדרומה תיקח ברוב המקרים לא פחות זמן מנסיעה ברכבת מחיפה לתל אביב כך שגם אם אתם צריכים לבקר בתל אביב בתדירות גבוהה יחסית, סביר להניח שהזמן שתקדישו לנסיעות לא יתארך באופן משמעותי.


  • מאפיינים