לא רבים מהישראלים הם מינימליסטיים מטבעם. הרבה יותר מאתנו נוטים לאגור ולאסוף חפצים במהלך החיים ולכן כשמגיעה העת לעבור דירה זו הזדמנות נהדרת להיפטר מכל "מה שלא צריך". סוף סוף אתם נאלצים לעבור על כל הרכוש שלכם, פריט אחר פריט, ולהחליט מה יעבור אתכם ומה לא. כשתעברו דירה רק עם הדברים שאתם באמת אוהבים וצריכים, ותיפטרו מהדברים שאתם כבר לא רוצים, זה יעזור לכם ליצור אורח חיים יעיל יותר. זה גם יאפשר לכם להתגורר בבית חדש שבו תוכלו למצוא כל דבר ביתר קלות ולא לבזבז זמן על מציאת איזה פריט אקראי, בכול העומס שיצרתם עם השנים. אלא שלעשות סדר בכל הבלאגן הזה, רגע לפני שאתם עוברים דירה, זו מומחיות לשמה, הנה כמה דרכים שיסייעו לכם בעניין:

לשמור, למכור, לזרוק!

ישנן כיום דרכים רבות להיפטר מדברים שלא צריך. יש למשל מומחה פינוי דירה מנוסה שיפעל בשיטת 4 הקופסאות, כשהרעיון הוא לעבור על כל חדר בבית כשאתם חמושים בקופסאות נפרדות:
1. קופסה למה שאתם רוצים לשמור.
2. 
קופסה למה שאתם רוצים למכור או לתת לצדקה.
3. 
קופסה למה שאתם רוצים לזרוק.
4. 
קופסה לדברים שאתם עדיין מתלבטים לגביהם.
 
בנוסף ישנם גם כאלו הפועלים על פי השיטה היפנית KonMari, לפיה אוספים יחדיו את כל החפצים שלכם ומחליטים לשמור כל פריט רק אם הוא מעורר בכם שמחה או אם הוא שימושי ממש. בסופו של דבר השיטה שבה תשתמשו תלויה במומחה שבו תבחרו לפנוי הדירה שלכם.

למה כדאי להסתייע באיש מקצוע?

אתם כבר וודאי יודעים שהבעיה היא בדרך כלל בהתקשרות הפסיכולוגית שלנו לחפצים, ולאו דווקא בקושי הפיזי לאסוף את הפריטים ולהניח אותם בקופסאות. לפעמים, מה שאתם באמת צריכים זה מומחה אובייקטיבי שיעזור לכם במשימה העיקרית – להבחין בין "זבל" לאוצר, זה המקום שבו הוא יוכל להקל על העניינים. אל תטעו לחשוב שהשירות הוא של אדם זר שמגיע לחלל את החפצים האישיים שלכם, זורק את רכושכם היקר לשקיות אשפה ומפנה את הכל בפזיזות. מדובר במומחה שמקשיב לכם ומגיב ברגישות כשהוא אומר לכם: ״כמה שנים אתם שומרים על כל נעלי הספורט האלה? אולי הגיע הזמן לשחרר חלק מהם?״ או – ״אתם חושבים שאי פעם תתקנו את המיקסר השבור הזה? הרי אפשר לקנות היום מכשיר חדש במחיר די זול, אז אולי הגיע הזמן להיפטר ממנו?״

מומחה הפינוי יכול לבצע עבורכם כל מיני משימות, כמו להוריד את הספרים מהמדפים ולארוז אותם, או לסדר את כל כלי המטבח בקופסאות. במקביל, כשתגיעו עם כל החפצים לדירה החדשה, הוא גם יעזור לכם לסדר הכול בארונות, באופן שיטתי שיקל עליכם לשמור על הסדר ולמצוא בקלות כל דבר שאתם מחפשים...

  • מאפיינים