מוצרי חשמל משמשים אותנו כמעט בכל פעולה שגרתית שאנחנו עושים בחיי היום-יום שלנו, כך למשל אנחנו אוכלים אוכל שהכנו בטוסטר או חממנו במיקרוגל / תנור חשמלי, אנחנו נהנים מחדר שינה ממוזג כשבחוץ הטמפרטורות קיצוניות, אנחנו מתבדרים ממסכים שונים, "משוטטים" ומצ'וטטים באמצעות המחשב וכמובן מאירים את חללי הבית בתאורה הנדרשת. למעשה, תחום מוצרי הבית כוללת שני מרכיבים עיקריים: מכשירי חשמל ביתיים גדולים כמו מקרר, מקפיא, כיריים, מכונת כביסה מדיח כלים וכו', וכן מכשירי חשמל קטנים יותר דוגמת מיקסר, מעבד מזון, טוסטר ומכונת קפה. מרבית מהמוצרים הללו ועוד רבים אחרים, הם בגדר חובה בדירה החדשה שלכם, כך חשוב שתצטיידו בהם מראש, רגע לפני הכניסה המיוחלת.

מכשירי חשמל והשפעתם על המשפחתיות שלנו

לאורך השנים, ניתן לומר כי מרבית מכשירי החשמל השפיעו לטובה על בריאותנו, כאשר בין היתר הם הקלו על משימות הבית שלנו ושיפרו את ההיגיינה הביתית, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שמכשירי החשמל החשובים ביותר יצרו גם שינויים בולטים מאוד ביחסים בין בני המשפחה. למשל, כעת כשאתם עוברים דירה, אתם בוודאי מתכננים לרכוש לפחות 2 טלוויזיות סוני חדשות, אחת לסלון ואחת לחדר השינה, או אפילו טלוויזיה לכל חדר ילדים/אורחים. המשמעות היא שבמקום שהמשפחה תתרכז יחד בסלון ותצפה בתוכנית אהובה או בסרט חדש, אחד יהיה ספון בחדרו...

המכשירים הביתיים הגדולים

בימנו אלו, מכשירי חשמל הם כבר לא סמל סטטוס מיוחד אלא אביזרים שהופכים את חיי היומיום שלנו לקלים יותר, אבל עדיין מנציחים את התפקידים המגדריים השונים בבית. בואו ניתן רגע את הדעת על מכשירי החשמל הגדולים שאתם צריכים להבטיח שיהיו בדירה, לפני שתעברו אליה, ומי בדרך כלל מתפעל אותם:
  1. מכונת כביסה ומייבש – מכשירים אלה עדיין קשורים במרבית המקרים יותר לאישה ולא לגבר, אם כי לא מעט גברים מתחילים גם הם לקחת חלק במלאכת הכביסה בבית.
  2. כיריים אינדוקציה – הכנת ארוחה הפכה להיות חלק שבו עשויים להשתתף שני ההורים וגם הילדים. ההצלחה התקשורתית הגדולה של השפים בתוכניות הטלוויזיה, היא זו שעודדה את ההתפתחות החדשה הזו בשנים האחרונות.
  3. מקרר ומקפיא – כל בני המשפחה "קשורים" מאוד למקרר, אך מי ממלא אותו ומי מנקה אותו? אוטומטית אנחנו חושבים על האישה, אבל סביר להניח שיש לא מעט משפחות שאצלן זה אחרת.

מכשירי חשמל הביתיים הקטנים יותר

בקטגוריה זו אנחנו בדרך כלל מתרכזים במכשירי החשמל שעוזרים לנו בעבודות המטבח כמו: מיקסר, בלנדר, סוחט פירות או מכונת קפה. אבל יש לא מעט מכשירי חשמל ששייכים לעולם הקוסמטיקה ומשמשים אותנו בעת הרחצה או בחדר השינה כמו מכונת גילוח, מיבש שיער, מכשיר עיסוי, כרית חשמלית או סדין חשמלי, ובל נשכח את מכשירי החשמל החיוניים השייכים לחדר העבודה כמו המחשב והמדפסת.

  • מאפיינים