כל בעל דירה להשכרה בישראל יודע עד כמה קשה למצוא דיירים טובים ואחראיים שישלמו את שכר הדירה בזמן וידאגו לדירה בזמן שהם מתגוררים בה. מסיבה זו, חשוב מאוד להשקיע מאמצים מסוימים שיעודדו את הדיירים להמשיך ולהתגורר בנכס שלכם. לא משנה עד כמה בלתי אפשרי זה עשוי להישמע, למעשה מדובר במשימה די קלה. כל שעליכם לעשות זה להפוך למנהלי נכס טובים יותר ולנקוט בפעולות שישמרו על הדיירים "המוצלחים" ויגרמו להם לרצות לחדש את חוזה השכירות מולכם.

בין היתר, אם אתם רוצים לשמור על הדיירים לאורך זמן, היענו לבקשות שלהם. חשוב מאוד לא להתעלם מתלונות שצצות, לענות כאשר הם מתקשרים ולהקשיב לבעיות שצצות בדירה, אם וכאשר. לפעמים זה עשוי להישמע כמו תלונות קטנוניות, אבל אם תתעלמו מהן, הבעייה הקטנה עלולה להפוך לבעיה חמורה יותר. היו אחראיים ותקשורתיים, שאלו את הדיירים מהן הבעיות שמציקות להם ומצאו דרך לפתרון שישדרג את איכות החיים בדירה וישביע את רצונם של השוכרים. לצד כל זה, מומלץ גם לנסות ולהקפיד לשדרג פיזית את הנכס עצמו מעת לעת בכמה מרכיבים חשובים שכל שוכר ישמח שיהיו ברשותו, כך לדוגמא:

מיזוג חסכני - אפשרות המיזוג הטובה ביותר עבורכם תלויה בגודל ובפריסה של הדירה. באופן כללי, קיימות שלוש אפשרויות עיקריות לבחירה אידיאלית במזגן:
  1. מזגן נייד: היתרונות של מזגנים ניידים נוגעים לכך שלרוב הם בני השגה וקלים להובלה, הם זולים יחסים ומתאימים לחללים קטנים, וכשמם כן הם, ניידים וניתנים להעברה לחדרים שונים בדירה, לפי רצון הדיירים. בנוסף התקנתם קלה, הם לא מצריכים קידוחים או התקנות והם אידיאליים לדירות שכורות.
  2. מזגן מפוצל: המזגנים המפוצלים אידיאליים לדירות קטנות במיוחד, זולים לרכישה ולהתקנה, וגם קלים לתפעול, בדרך כלל באמצעות שלט רחוק.
  3. מזגן מיני מרכזי: מזגנים אלו מתאפיינים ברמת ביצוע גבוהה, נחשבים אידיאליים לדירות גדולות עם מספר חדרים והשליטה המרכזית בהם מתבצעת באמצעות תרמוסטט ומאפשרת לשמור על טמפרטורה אחידה בכל הדירה.
תריסים חשמליים - בשנים האחרונות תריסים חשמליים הפכו להכרח בכל דירה, בין היתר כי הינם מספקים לא מעט יתרונות כמו: תריסים אלה מספקים לדירה בידוד מפני הטמפרטורות שבחוץ. בקיץ, הם ישאירו את החום בחוץ וישמרו על קרירות הדירה, ובחורף ההיפך – הדירה תישאר חמימה גם אם בחוץ קר מאוד; מלבד הבידוד התרמי, תריסים חשמליים יכולים גם למנוע חדירה של חמישים אחוזים מהרעשים שבחוץ; לתריסים החשמליים יש חשיבות רבה בכול הנוגע לשליטה בכמות האור בדירה. אפשר פשוט לגלגל אותם למעלה או למטה, וכך לווסת את כמות האור שתחדור פנימה.

סורגים - סורגים המותקנים על חלונות הדירה, במיוחד אם היא ממוקמת בקומות התחתונות, הם אמצעי מצוין שמסוגל להרתיע, למנוע מעשי עבריינות ולהגן על הדירה מפני וונדאליזם וכמובן פריצות וגניבות.

  • מאפיינים