בשנים האחרונות, הפכה העיר כרמיאל, השוכנת בלב הגליל, לעיר בצמיחה גדולה המציעה יתרונות רבים למגורים עבור משפחות בישראל, כאשר בין היתר תהליכי פיתוח מקיפים בעיר מושכים אליה משפחות צעירות רבות המבקשות לשפר את איכות חייהן וליהנות מדיור משופר במחירים משתלמים יחסית. למתלבטים שביניכם, ריכזנו את היתרונות הבולטים לחיים בעיר הצפונית המתפתחת לצד כמה סיבות עיקריות שמשקיעים רבים בוחרים לרכוש בה דירות.

מלבד הנוף הפסטורלי הטבעי שמאפיין את כרמיאל ונשקף כמעט מכל חלון, משקיעה העיריה משאבים רבים בגינון וטיפוח הנוי בעיר. כרמיאל משופעת כיום בפארקים, שטחים פתוחים וגינות ציבוריות שממלאות את העין בירוק מרענן בכל כיוון עליו נח מבטי התושבים. לצד זאת, בכרמיאל אזור תעשייה שוקק ופארק היי-טק הצובר תנופה משמעותית. מרכזי התעסוקה הנרחבים הללו מספקים למשפחות רבות מקורות הכנסה יציבים ומשמעותיים. כמה מהמפעלים הגדולים בישראל ממוקמים בעיר ומעסיקים מאות עובדים, כך למשל מפעלי המזון של "שטראוס", מרכז הפיתוח של "אלביט", מפעל "כתר" למוצרי פלסטיק" ומפעלים יצרניים רבים אחרים של חברות מובילות כמו "קליל" ו"דלתא", אשר מציעים לא מעט אפשרויות תעסוקה יציבות למדי. זאת ועוד, עובדי הייטק רבים, שמאסו בחיים האינטנסיביים במחוז גוש דן, מעוניינים לשנות אווירה ונוף, ומחפשים דירה למכירה בכרמיאל כדי להנות מהשקט ומאיכות החיים שמציעה העיר הגלילית.

בנוסף כרמיאל ממוקמת על צירי תנועה מרכזיים ובשנים הקרובות מתוכננת לקום בעיר תחנת רכבת חדשה שתאפשר גישה מהירה ונוחה לערים בסביבתה כמו חיפה ונהריה. לצד מחירי הנדל"ן הנוחים, האווירה הפסטורלית ואפשרויות התעסוקה, מדובר בהזדמנות לגור בגליל השקט והנעים ולהיות תמיד במרחק נגיעה מכמה מפניני הטבע היפהפיות של ישראל וממרכזי תרבות ובילוי שמתאימים לכל המשפחה. 
אז כיצד נבחר דירה מתאימה בעיר? אלו כמה נקודות מרכזיות שחשוב לקחת בחשבון:

א. קרבה למוסדות חינוך - כרמיאל מציעה כמה מוסדות חינוך מעולים עבור תלמידים בכל קבוצות הגיל. כדי לאפשר לילדיך ליהנות מההזדמנויות הטובות ביותר, חשוב לבחור במגורים הנמצאים בקרבה יחסית לבתי הספר המועדפים ולהבטיח להם חינוך ברמה הגבוהה ביותר.
 
ב. האם מתוכנן פרויקט התחדשות עירונית בשכונה? פרויקטים להתחדשות עירונית כמו תמ"א 38 או פינוי-בינוי יאפשרו לך לשפר את הנכס שלך בחלוף השנים ולהעלות את ערכו באופן משמעותי. בין אם מדובר ברכישת דירה לצורך השקעה או למגורי הקבע שלך, פרויקט מסוג זה עשוי להפוך את הרכישה שלך למשתלמת יותר באופן משמעותי.
 
ג. לערוך בדיקת מבנה מקיפה - ככל שמדובר בדירה יד שנייה, חשוב לברר היטב מהי ההיסטוריה של התשתיות במקום ומבנה הדירה ולהיעזר בסיוע מקצועי על מנת לבחון את מצבה ולברר כי בחלוף השנים לא יצוצו הפתעות לא נעימות שלא נלקחו בחשבון מראש.
 
ככל שנבחר את הנכס המיועד בתבונה, נוכל ליהנות ממגורים בגליל באזור שוקק הנמצא בתהליכי פיתוח מתמידים ולשנות מן היסוד את אורח החיים שלנו!

  • מאפיינים