השכרת משרד, בשונה מהשכרת דירה, משרתת נישה שונה אשר מצד אחד מורכבת יותר ומצד שני מורכבת פחות מאשר טיפול בנכס לטובת מגורים. חשוב מאוד להבין את כלל ההשלכות כאשר מדברים או מתחילים לדבר על ניסיונות להשכרת משרד, בייחוד באשר לשמירה והתחזוקה שלו על ידי הדיירים והבעלים כאחד. מעבר לפרטים הלוגיסטיים הקשורים בדרך כלל לנושאי השכירות, חשוב לבדוק היטב גם את הפרופיל של השוכרים העתידיים - בדיקת השוכרים ומעקב אחר פרטים טכניים ומוניציפאליים הם בין הנושאים החשובים ביותר אשר עומדים על הפרק. למרות שזה אולי עשוי להיות מציק, חשוב שאנחנו בעלי המשרד נעקוב ונהיה בסוד העניינים, בעיקר בכל הנוגע לתרחישים בלתי צפויים...

 

בחירת חברת הובלה מתאימה בהתאם לתקופת המעבר

חשוב מאוד להתערות בתחום ההובלות ולברר מהו סדר גודל המחירים בתקופה בה אתם מתכוונים להעביר את החפצים והריהוט מהעסק. ביצוע בדיקה כזאת, תאפשר לכם לבחור את התקופה המתאימה ביותר להזמין את המוביל, בשונה מהובלת דירת מגורים. חשוב  מאוד להשתמש בכוח שלכם אשר מתבטא ביכולת הגמישות שלכם בתקופת ההובלה במידה ויש ברשותכם מרווח זמנים נוח ומספיק כדי לבצע זאת. כאשר אנחנו בוחרים מוביל או חברת הובלות לפני השכרת המשרד.

בדיקת השוכרים העתידיים, ערבויות בנקאיות וערבויות אישיות

היכן שכרו בעבר, מהי העברות והיכולת הכלכלית שלהם, כיצד מתכוונים לשלם את תשלומי השכירות של המשרד בנוסף לחשבונות והמיסים העומדים על העסק. חשוב מאוד לאפס את כל החשבונות והחובות לפני השכרת העסק ולהציג אותם לשוכר, להעביר את החשבונות על שמו במידת הצורך, כדי להימנע מאי נעימויות במקרים בהם היה עיקוב או פיגור בתשלומים.

שימו לב, חשוב מאוד לבדוק את הכיסויים הבנקאיים של השוכר למניעת מקרים ואי נעימויות של המחאות חוזרות או מבוטלות כפי שקורא במקרים לא מעטים. בקשת ערבות בנקאית בנוסף לערבות נוספת במעמד השכירות הינה לגיטימית לחלוטין ואף בגדר חובה ,חובה שרבים לא מעניקים לה את היחס הראוי לה. חשוב מאוד להתעקש על שתי ערבויות לפחות, אחת מהבנק ואחת מצד נוסף שיעיד ויהיה ערב לאמינותו של השוכר.

השכרת משרדים לטווחי זמן קצרים או ארוכים בעת נסיעה לחו"ל

נסיעה פתאומית לחו"ל, היא סיבה מוצדקת להתחיל לחפש שוכר. אם המשרד עומד ריק גם למשך חודש שווה לנסות ולחפש מישהו שייתן לכם תשואה או רווח כלשהו על הזמן בו המשרד עומד ריק.במיוחד אם מדובר בתקופת שהייה קצרה יחסית של בין חודש בודד לשלושה חודשים חשוב להתחיל לחפש כמה שיותר מהר וברגע בו נודע לכם על הנסיעה , קיימים שוכרים לא מעטים ובעלי מקצוע עצמאיים שמחפשים לנסות ולבחון אפשרות לשכירת משרד , שישמחו לקפוץ על ההצעה. יחד עם זאת, חשוב במיוחד להיות זהירים ולשים לב לאמינות השוכרים באופן מוקפד, במיוחד מפאת תקופת השכירות הקצרה.

  • מאפיינים