ידוע לכל כי השקעות נדל"ן הן דרך מהירה ובטוחה יחסית בשנים האחרונות להגיע לביטחון כלכלי ולהכנסה פאסיבית שאינה תלויה בעבודה, אולם חשוב מאוד לציין בפני משקיעים להוטים שגם בשוק הנדל"ן אפשר להפסיד.

נכון, מי שיודע כיצד לכלכל את רכישותיו בחוכמה יפסיד לעיתים רחוקות מאוד, אולם בישראל כל מי שהצליח לחסוך מעט כסף רואה בעצמו יזם נדל"ן ממולח והשילוב של עסקאות ראשונות עם ביטחון עצמי גבוה למדי עשוי להוביל להפסדים כבדים, אולם היופי בשוק הנדל"ן הוא שלעומת שווקי השקעה אחרים, רכישת דירות להשקעה מצריכה (יחסית) מעט מאוד ידע, ודאי לעומת עולם הבורסה או שוק אגרות החוב. כך למעשה כל מי שיהיה מוכן להשקיע כמה חודשים בלימוד אינטנסיבי של התחום יוכל להגיע לרמת מומחיות גבוהה ולהצליח ליצור לעצמו רווחים בשוק הנדל"ן. מה רצוי ללמוד לפני שנכנסים לשוק הנדל"ן בישראל? הנה הדברים החשובים:

ידע בסיסי במימון - היתרון הגדול של השקעות בנדלן על פני כל אפיק השקעה אחר הוא בכך שהן מאפשרות למשקיעי הנדל"ן למנף את סכום הכסף שברשותם. אם יש לכם רק 30-40 אחוזים ממחיר הדירה, עדיין תוכלו לרכוש דירה להשקעה, אבל בשביל שתוכלו לעשות זאת יש ללמוד  מעט על נושא המשכנתאות.

ידע משפטי בסיסי - נכון, על פי החוק במדינת ישראל כל רוכש דירה חייב להיות מיוצג על ידי עו"ד מקרקעין המתמחה בחוזה דירה מוסמך אבל הצרה היא שלא מעט עורכי דין כלל לא מבצעים את עבודתם נאמנה ומותירים את הלקוחות עם צרות צרורות. אם אתם מתכננים לרכוש דירה להשקעה בזמן הקרוב כדאי שתדעו מה פחות או יותר עורך הדין צריך לעשות. אף אחד לא מצפה מכם להחליף את העורך דין אבל נחוץ שתכירו מושגים כמו "הערת הזהרה", "טאבו" וכו'.

ידע הנדסי בסיסי - על מנת שתוכלו לשמר על עצמכם מפני נוכלי ועברייני תכנון ובנייה חשוב שיהיה לכם ידע הנדסי בסיסי. לפני רכישה או מכירת דירה מומלץ שתשרטטו אותה ותשוו את השרטוט עם התשריט המקורי (גרמושקה) שבמנהל ההנדסה. אם אין לכם זמן לעשות זאת, ישנם לא מעט אנשי מקצוע שיוכלו לעשות זאת עבורכם, אבל חשוב שאכן תערכו את הבדיקה על מנת להמנע מהפתעות לא נעימות.

>> על כל אלו ועוד תוכלו ללמוד בבה"ס למקצועות הנדלן שלנו ברימקס, לפרטים לחצו כאן.


  • מאפיינים