העיר חיפה מהווה אבן שואבת למשקיעי נדל"ן מארץ ומהעולם כולו שמגיעים לעיר על מנת להנות מהתשואות הגבוהות שדירות ונכסים בעיר מעניקות לבעליהן - הנה כמה מהגורמים הבולטים שהפכו את הדירות להשקעה בחיפה לדירות מהמניבות ביותר בארץ בעשור האחרון.

לפני הכל, המחירים!

אם עד שנת 2006 היה נדמה שאין למחירי הדירות בעיר עוד לאן לרדת, הגיעה מלחמת לבנון השנייה שהכניסה את העיר לקו העימות וטרפה את הקלפים. מחירי הדירות בעיר ירדו בעשרות אחוזים לתחתית שאינה מכסה אפילו את עלות הבנייה. כך למשל יכולתם אז למצוא בעיר דירות משופצות ומסודרות עם מערכת מיזוג אוויר ומטבח חדש יחסית שנמכרו בפחות מ-300,000 ש"ח. כאשר מחיר דירה הוא כל כך נמוך, קל מאוד יחסית להשיג תשואות גבוהות וזה מה שהפך דירות באזורים שונים בחיפה לכל כך משתלמות עבור משקיעים רבים. לצורך העניין דירה שעלתה 200,000 ש"ח תניב לבעליה כ-10 אחוזי תשואה גם אם תושכר בפחות מאלפיים ש"ח לחודש, ותשואה שכזו קשה מאוד למצוא גם אם מחפשים בעולם כולו...

זרם שוכרים קבוע ויציב

חיפה היא עיר אוניברסיטאית שנהנת מזרם סטודנטים חדשים בכל שנה. בעיר תוכלו למצוא מספר מוסדות חינוך מובילים כמו הטכניון, אוניברסיטת חיפה, מכללת גורדון, המכללה לעיצוב תלתן והמרכז האקדמאי ויצ"ו. סטודנטים מגיעים לעיר לתקופה של 3 שנים לפחות במהלכן הם שוכרים דירות זולות יחסית במחיר נמוך. בניגוד למצב בערים אחרות בישראל בהן השכונות הזולות יותר הן לרוב שכונות מצוקה, דירות להשכרה בחיפה מושכרות במשך כל השנה לסטודנטים שידועים כשוכרים איכותיים שמשלמים בזמן ושומרים על הנכס.

תכנון עירוני חכם והתחדשות עירונית בלתי פוסקת

עיריית חיפה הבינה ששוק הנדל"ן יכול לסייע לעיר להתפתח ובאמצעות תוכניות להתחדשות עירונית היא מציעה למשקיעים את כל היתרונות שיש להשקעה בערי מזרח אירופה ודרום ארצות הברית (מחירים מגוכחים, פוטנציאל השבחה ותשואות גבוהות) תוך שהיא חוסכת להם הוצאות נלוות של שהייה בחו"ל, טיסות וכו'. תוכניות מיוחדות כמו קמפוס הנמל, שיקום שכונת בת גלים ופרויקטים גדולים בתחום התחבורה כמו פרויקט המטרונית (הרכבת הקלה של מטרופולין חיפה) ומנהרות הכרמל הפכו את העיר לאטרקטיבית במיוחד ומחירי הדירות עלו, לשמחת המשקיעים והעירייה.

 


  • מאפיינים