דירה להשקעה נחשבה מאז ומעולם להשקעה סולידית שלא יכולה לגרום להפסיד משמעותיים לבעליה ונחשבת לנכס בר קיימא שמקנה לבעליו הכנסה שיורית (פאסיבית) לאורך כל ימיו. יחד עם זאת, בשל הבאזז הגדול שהנושא זכה לו בשנים האחרונות לא מעט אנשים לא מקצוענים נכנסו לענף וסיכויי ההצלחה שלהם הם נמוכים בהרבה מאילו של המקצוענים. דירה להשקעה יכולה להיות עסק רווחי ומשתלם אם רק מקפידים על כמה כללים פשוטים, על כמה מהכללים שיגרמו לכם לפיק מהדירה שקניתם את המקסימום.
 
דירה להשקעה - רימקס סיטי
רימקס סיטי מומחים במציאת דירה השקעה בחיפה וסביבותיה

 

התמקדו בתזרים המזומנים ברכישת דירה להשקעה

 

כבר בתנך נאמר שהנבואה ניתנה לשוטים וכל מי שמתיימר להתנבא ולעת מה יהיה מחיר הדירה בעוד שנה או שנתיים טועה ומטעה. שוק הנדל"ן הוא שוק לא צפוי שיכול לרדת פלאים בעקבות מלחמה, גזרות כלכליות שונות של הממשלה או מיתון וקניית דירה להשקעה מתוך מחשבה על כך שמחירו יעלה עלולה להוביל להפסד כספי, הנתון היחידי שאמור לעניין משקיע נדל"ן נבון הוא ההחזר על ההשקעה או במילים אחרות, כמה כסף יכנס לו לחשבון הבנק בכל חודש כתוצאה מההשקעה. זהו נתון קשיח שנקבע לשנה מראש ומובנה באמצעות חוזה שכירות, בניגוד לכל אפיק השקעה אחר באמצעות דירה להשקעה תוכלו לדעת במשך שנים מראש כמה כסף בדיוק צפוי להכנס לכם וזהו היתרון המשמעותי ביותר שיש להשקעות נדל"ן על פני כל אפיק השקעה אחר. כמובן, שבחישוב התשואה עליכם לקחת בחשבון את כל ההוצאות הנובעות מרכישת הנכס, פתיחת תיק משכנתא, תשלום דמי תיווך, מס רכישה ושיפוץ בסיסי, אם הנכס נמצא בחו"ל תצטרכו לקחת בחשבון גם הוצאות נלוות כמו טיסה, השכרת רכב בחו"ל ועוד... רק אם בחשבון הסופי תגלו תשואה שעולה על התשואה הממוצעת בשוק (סביב שישה אחוזים לשנה) כדאי לכם לקנות את הדירה להשקעה. 
 

התנתקו מהשפעות סביבתיות

 

יש משקיעי נדל"ן, ואם נחרוג לרגע מכללי ה"פוליטקלי קורקט" ונאמר את האמת אז בעיקר משקיעות נדל"ן, שלא מסוגלות להתנתק מהשיקולים שמאפיינים רכישת בית מגורים. הן נוטות לפסול על הסף בתים שנמצאים בשכונות קשות ולהעדיף בתים מסודרים שנמצאים בשכונה טובה, לייד חווה לרכיבה טיפולית ובתי ספר טובים.זו לא הדרך להשיג תשואות גבוהות, לרוע המזל התשואות הטובות נמצאות דווקא באזורים הקשים יותר ומי שמעוניין לקנות דירה להשקעה שתניב לו תשואה גבוהה, מוטב יהיה לו שיחפש את הדירה שלו באזורים הפחות טובים של העיר. 

  • מאפיינים