בימים בהם הריבית במשק נושקת לאפס וכסף שנח בבנק נותן תשואות די אפסיות ישראלים רואים בדירה להשקעה תחליף סולידי וראוי לאפיקים הסולידים שהבנק מציע. דירה להשקעה נחשבה מאז ומעולם להשקעה סולידית שלא יכולה לגרום להפסדים משמעותיים לבעליה ונחשבת לנכס בר קיימא שמקנה לבעליו הכנסה שיורית (פאסיבית) לאורך זמן .

עם זאת, בשל הבאזז הגדול שהנושא זכה לו בשנים האחרונות לא מעט אנשים לא מקצועיים נכנסו לענף וסיכויי ההצלחה שלהם הם נמוכים בהרבה מאילו של המקצוענים. דירה כנכס להשקעה יכולה להיות עסק רווחי ומשתלם אם רק מקפידים על כמה כללים פשוטים, על כמה מהכללים שיגרמו לכם להפיק מהדירה שקניתם את המקסימום. אנחנו ברימקס סיטי מתמחים במציאת דירות להשקעה באזור חיפה והסביבה.

התמקדו בתזרים המזומנים ברכישת דירה להשקעה
כבר בתנ"ך נאמר שהנבואה ניתנה לשוטים וכל מי שמתיימר להתנבא ולעת מה יהיה מחיר הנכס בעוד שנה או שנתיים טועה ומטעה. שוק הנדל"ן הוא שוק לא צפוי שיכול לרדת פלאים בעקבות מלחמה, גזרות כלכליות שונות של הממשלה או מיתון וקניית נכס להשקעה מתוך מחשבה על כך שמחירו יעלה עלולה להוביל להפסד כספי. הנתון היחידי שאמור לעניין משקיע נדל"ן נבון הוא ההחזר על ההשקעה או במילים אחרות, כמה כסף יכנס לו לחשבון הבנק בכל חודש כתוצאה מההשקעה. זהו נתון קשיח שנקבע לשנה מראש ומובנה באמצעות חוזה שכירות, בניגוד לכל אפיק השקעה אחר באמצעות דירה להשקעה תוכלו לדעת במשך שנים מראש כמה כסף בדיוק צפוי להכנס לכם וזהו היתרון המשמעותי ביותר שיש להשקעות נדל"ן על פני כל אפיק השקעה אחר. כמובן, שבחישוב התשואה עליכם לקחת בחשבון את כל ההוצאות הנובעות מרכישת הנכס כמו פתיחת תיק משכנתא, תשלום דמי תיווך, מס רכישה ושיפוץ בסיסי. אם מדובר בנכס נדלן להשקעה בחו"ל תצטרכו לקחת בחשבון גם הוצאות נלוות כמו טיסה, עורכי דין מקומיים וכו' - רק אם בחשבון הסופי תגלו תשואה שעולה על התשואה הממוצעת בשוק (סביב 6% לשנה) כדאי לכם לקנות את הנכס המדובר.

התנתקו מהשפעות סביבתיות
ישנם משקיעי נדל"ן, ואם נחרוג לרגע מה-"פוליטקלי קורקט" ונאמר את האמת אז בעיקר משקיעות שמתקשות להתנתק מהשיקולים שמאפיינים רכישת בית מגורים. הן נוטות לפסול על הסף בתים שנמצאים בשכונות קשות ולהעדיף בתים מסודרים שנמצאים בשכונה טובה, בסמוך לבתי ספר וגני ילדים טובים לדוגמא. זו לא הדרך להשיג תשואות גבוהות, לרוע המזל התשואות הטובות נמצאות דווקא באזורים הקשים יותר ומי שמעוניין לקנות דירה שתניב תשואה גבוהה, מוטב יהיה לו שיחפש את הדירה שלו באזורים הפחות טובים של העיר. 


  • מאפיינים